Dlaczego ludzie nie przejmują się zmianami klimatu?
Piotr Stanisławski cały artykuł tu: crazynauka.pl Raport z badania „Polacy wobec zmian klimatu” przeprowadzonego w listopadzie 2018 przez CBOS pokazuje, że 29% Polaków zgadza się ze stwierdzeniem „Zmiany klimatu są obecnie jednym z największych zagrożeń dla współczesnej cywilizacji”, 54% uważa, że „Zmiany klimatu stanowią pewne zagrożenie, ale jest to jedno z wielu niebezpiecznych zjawisk”, 8% podpisuje się pod stanowiskiem „Zmiany klimatu nie stanowią szczególnie istotnego zagrożenia”, a 3% zakłada, że „Zmiany klimatu w ogóle nie są zjawiskiem niebezpiecznym”. Z jednej strony wygląda to nieźle, bo aż 83% osób widzi w zmianach klimatycznych zagrożenie. Ale dla znacznej większości z tej grupy nie jest to powód do szczególnego zmartwienia – ot, jedno z wielu zagrożeń. Tymczasem badania i oparte na nich prognozy wskazują na coś zupełnie innego: już obecnie widać poważne zmiany wywołane ociepleniem, a w ciągu kilkudziesięciu lat świat może zmienić się w sposób, jaki dziś trudno nam sobie wyobrazić.
Global Climate Strike
This week will be historic. In over 150 countries, people are stepping up to support young climate strikers and demand an end to the age of fossil fuels. The climate crisis won’t wait, so neither will we.
Young people have woken up much of the world with their powerful Fridays For Future school strikes for the climate. Now, millions of adults are joining in a huge wave of that will kickstart renewed action all over the world. The urgency of the climate crisis requires a new approach and a just response centered on human rights, equity, and justice.globalclimatestrike
Global Climate Strike
Our planet is being destroyed - and unless we act now, the future of humanity is under threat.Strike to save humanity, and strike for clean energy and clean air.
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny - szczerze mówiąc jestem dziś wzruszona i dlatego chcę wspomnieć młodych ludzi, uczennice i uczniów Gimnazjum nr 2 w Zakopanem (na mocy reformy przestało istnieć), którzy w latach 2008 do 2018, z autentycznym zapałem pracowali dla klimatu, przestrzegali przed smogiem, groźnymi skutkami spalania śmieci w domowych piecach, zapraszali specjalistów z ochrony środowiska, organizowali edukacyjno-ekologiczne wystawy skierowane do środowiska lokalnego w urzędzie miasta, szkołach, kościele, organizowali konkursy ekologiczne dla uczniów szkół zakopiańskich, w jury konkursów zasiadali znakomici artyści plastycy, włączali się, w ogólnoświatowe akcje symbolicznie ale też aktywnie w np. Miliard Drzew dla Planety, „Be a Changer” pod egidą Komisji Europejskiej, "Kupuj odpowiedzialnie drewno, papier i elektronikę" zorganizowana przez Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć, że wymienię najważniejsze. 10 lat temu miano ich za dziwaków co znosili z godnością :) A ja dziś się cieszę, że „dożyłam chwili” kiedy to uczennice i uczniowie w 130 krajach świata i w ponad 60 polskich miastach wyszli na ulice uczniowie aby zamanifestować swoje niezadowolenie z postępujących zmian klimatycznych. Ich przyszłość!
Sprawiedliwy telefon
igo.org.pl Sprawiedliwy telefon to taki, do którego produkcji używa się surowców z etycznych źródeł: z legalnych kopalni, w których przestrzegane są prawa człowieka i prawa pracownicze, a wpływ na środowisko naturalne jest minimalizowany. Produkowany jest w fabrykach, które także spełniają te kryteria. Jest trwały, można go naprawiać i poddać recyklingowi. Jedni mówią, że taki sprzęt nie istnieje – inni, że właśnie go tworzą.

Why it is high time that we clean up the oceans?
interestingengeering.com By Kashyap Vyas : "We cannot turn a blind eye to marine pollution anymore. It has become a global crisis that will kill off all the marine life, and then turn to humans to avenge what has been done to oceans of the world. And we are already seeing the effects of marine pollution on humans. It is estimated that 1 in 3 fish caught for human consumption contains plastic".
The Ocean Cleanup
theoceancleanup.com is a non-profit organization, developing advanced technologies to rid the world’s oceans of plastic.
By utilizing the ocean currents to our advantage, our passive drifting systems are estimated to clean up half the Great Pacific Garbage Patch in 5 years’ time.
Zakaz palenia węglem i drewnem w Krakowie
podajemy za MAGICZNY KRAKÓW 1 września 2019 na terenie Krakowa wszedł w życie całkowity zakaz palenia węglem i drewnem. Co nowe przepisy oznaczają w praktyce? Oto informator dla mieszkańców, restauratorów, obsługujących punkty gastronomiczne oraz osób prowadzących działalność wytwórczą w rolnictwie.Nowe przepisy oznaczają dla mieszkańców w praktyce:
brak możliwości palenia węglem i drewnem w Krakowie. Za złamanie zakazu grożą kary: mandat do 500 zł, a nawet grzywna do 5000 zł w przypadku nie przyjęcia mandatu;
brak możliwości palenia w kominkach. W instalacjach spalania paliw dopuszczone będzie stosowanie wyłącznie: gazu ziemnego wysokometanowego lub zaazotowanego (w tym skroplonego gazu ziemnego), propan-butanu, biogazu rolniczego lub innego rodzaju gazu palnego oraz lekkiego oleju opałowego; ciąg dalszy tutaj : krakow.pl
płacimy za sklepowe FOLIÓWKI
1 września 2019 weszły w życie przepisy nakazujące pobieranie opłaty recyklingowej - 20 groszy plus VAT od KAŻDEJ plastikowej torebki oprócz zrywek używanych na owoce i warzywa.
Jak prawidłowo obliczyć swoją odległość od miejsca, w które uderzył piorun
ALEKSANDRA STANISŁAWSKA Jak więc wykorzystać tę wiedzę do policzenia „na piechotę”, jak daleko od nas uderzył piorun? To oczywiście zależy od temperatury powietrza (jak napisałam wyżej), ale dla letnich burz dla ułatwienia można przyjąć w zaokrągleniu, że dźwięk przemieszcza się z prędkością 1/3 kilometra na sekundę. Kiedy więc po zobaczeniu błyskawicy doliczymy do trzech, to grzmot powinien w tym czasie przebyć odległość około 1 kilometra.wiécej w artykule: crazynauka.pl
Arktyka płonie, Grenlandia płynie
ALEKSANDRA STANISŁAWSKA crazynauka.pl

Welcome to OUR

PROJECT ACT ECO

We are a group of
Active Effective
Conscious Concerned
Thoughtful Organized

Students who want to do things for others
To take care for the planet
To think responsibly about the fate of next generations.

Get involved
Make a difference
Take action
Join us!

Ciekawostka
  • 100 dojrzałych drzew zatrzymuje rocznie około 450 tys. litrów wody opadowej, dzięki temu można wydać mniej pieniędzy na kanalizację burzową i oczyszczenie wody.

Linki

Certyfikat uczestnictwa w WED2010


Kampania o zmianach klimatu Komisja Europejska


WED 2011


WED 2012

Wygenerowano w sekund: 0.01
2,978,581 unikalnych wizyt